Перегляд учнями фільму Аеропорт в кінотеатрі ім. О. Довженка

21 травня 2015 року учні та педагогічні працівники Харківського професійного ліцею машинобудування взяли участь у перегляді документального фільму «Аеропорт» в кінотеатрі ім. О. Довженка, створений з ініціативи Адміністрації Президента України, на замовлення Міністерства оборони України та за участю Українського кризового медіа-центру.

В основу лягли реальні зйомки військових кореспондентів українських телеканалів та інтерв’ю учасників боїв в Міжнародному аеропорту «Донецьк» ім. Сергія Прокоф’єва. У центрі сюжету – розповіді полковника військ спецпризначення з позивним «Редут», який очолював захист Міжнародного аеропорту «Донецьк», і його товаришів – бійців, волонтерів, журналістів. Картина відтворює один день з життя захисників аеропорту, показує історію перевтілення нескорених вояків в справжніх «кіборгів».

– Перед вами на экране – к счастью, только на экране – будет разворачиваться трагедия войны. Каждые 40 минут по улице Сумской движется машина «скорой помощи» с ранеными, а в 17.30 над зданием Обладминистрации пролетает санитарный самолет, который приземляется на территории Харьковского авиазавода. Он также доставляет в город раненых солдат. В этом страх этой гибридной войны – многие зачастую не понимают, что эти парни, которых сейчас вы увидите на экране, отдают жизни за нас. Я буду рад, если вы проникнитесь этим фильмом и поймете, какое это страшное слово «война», – звернувся до глядачів перед показом фільму радник голови Харківської облдержадміністрації Сергій Стороженко.

Подивитися фільм прийшов і один із захисників Міжнародного аеропорту «Донецьк» ім. Сергія Прокоф’єва харків’янин Вадим Бітчук. Молодшого лейтенанта Бітчука мобілізували навесні 2014 року і спочатку відправили служити до військкомату Дзержинського району Харкова. У зону АТО Вадим відправився добровольцем, служив у складі 93-ї окремої механізованої бригади, передає прес-служба ХОДА.

В аэропорту Донецка я был дважды. Первый раз – с июня по август 2014 года. В августе был ранен в грудную клетку на вылет при штурме блокпоста в Песках. После нескольких месяцев пребывания в госпитале вернулся и был там до конца января. Большое спасибо за то, что за нашими спинами вы не делаете тех глупостей, которые сделали жители Донецкой и Луганской области в свое время, – розповів Вадим Бітчук.

965584 photo_big

з рубрики: Новини

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*