Наша бібліотека

     Кохно Єлізавета Іллівна, провідний бібліотекар Харківського професійного ліцею машинобудування, народилася 10 липня 1957 року, закінчила Харківський державний інститут культури у 1985 році, стаж бібліотечної роботи – 23 роки, працює в ліцеї з 2000 року. Пройшла курси підвищення кваліфікації у Харківському обласному науково-методичному інституті безперервної освіти у лютому 2008 року. Нагороджена Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, грамотами головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, грамотою Інституту інноваційних технологій і змісту освіти за ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Бібліотекар професійно-технічних навчальних закладів – 2008» та дипломом  лауреату І ступені за участь у Всеукраїнському конкурсі «Роль бібліотеки професійно-технічного навчального закладу у формуванні професійної компетентності робітничих кадрів» (2010 рік).

 

 

 Читальний зал бібліотеки

 

 Абонемент

 

 Книгосховище

Тип бібліотеки: Універсальна бібліотека професійно-технічного навчального закладу.
Координати:
• поштова адреса – 61023  м. Харків, вул. Пушкінська, 87;
• район – Київський;
• телефон – 700-53-77; 700-53-78;
• ФАКС – 704-15-55;
• електронна адреса – web-cторінка бібліотеки на web-cайті ліцею www.khplm.narod.ru;
e-mail: ptu-05@ukr.net
Доступність:  читачі бібліотеки – учні, викладачі, майстри виробничого навчання, працівники ліцею.
Режим роботи: щоденно з 8 до 16 години без перерви на обід (крім суботи та неділі)
Рік заснування бібліотеки та її коротка історія: бібліотека Харківського професійного ліцею машинобудування була заснована у 1943 році разом з відкриттям учбового закладу.
24 серпня 1943 року начальником Головного Управління Трудових резервів при РНК СРСР П. Москатовим було видано Наказ № 1117 «Об организации специальных ремесленных училищ», в якому говорилося:
«В исполнение Постановления Совнаркома Союза ССР и ЦК ВКПБ от 21 августа 1943 года «О неотложных мерах по восстановлению хозяйства в районах, освобожденных от немецких оккупантов, приказываю:
1). Организовать в течении сентября-ноября 1943 года устройства обучения и воспитания детей воинов Красной Армии, партизан Отечественной войны,  а также детей советских и партийных работников, рабочих и колхозников, погибших от рук немецких оккупантов, – 23 специальных ремесленных училищ по 400 человек в каждом… В том числе в Харьковской области – 3 ремесленных училища. Из них одно училище металлистов и одно – энергетиков (для мальчиков), одно училище для девочек (радио-училище)».
Наказом № 1138 начальника Головного Управління Трудових резервів від 29 серпня 1943 року «Об установлении наименований, единой нумерации и сроков открытия» Харківському спеціальному жіночому ремесленному училищу радіо-діла було надано номер «5» и визначено срок відкриття – 25 листопада 1943 року.
Комплектування училища почалося в серпні, а у вересні – Наказом № 2 по Харківському спеціальному жіночому РУ №5 – була відкрита бібліотека, книги для якої збирали по крихтам. То були книги, які дарували мешканці Харкова, вчителі училища, його учні та держава: художня література, підручники за загальноосвітніми (учні закінчували 7-річну загальноосвітню школу) та спеціальним предметам.
Бібліотека розташовувалася в пристосованому приміщенні в учбовому корпусі по вулиці Мельникова, 4. Наказом № 279 від 02.06.1945 року, з метою покращення обслуговування учнів училища, було встановлено часи роботи бібліотеки: з 8 до 13 години та з 18 до 21 години, у неділю – з 9 до 13 години та з 15 до 19 години, вихідний – понеділок. Підручники та іншу необхідну літературу заборонялося виносити за межі училища, її можна було використовувати лише в приміщенні учбового корпуса або гуртожитку. Підручники одного і того ж найменування учням вдруге (або декілька екземплярів) не видавалися. Підручників для загальноосвітніх предметів та спеціальної підготовки було дуже мало, тому вони видавалися заступнику директора училища з навчально-виробничої діяльності, який потім розподіляв їх серед учнівських груп.
В Наказі № 211 від 18.12.1944 року говорилося: «Воспитателям, классным руководителям провести работу по разъяснению учащимся необходимости бережного отношения к доверенной им государственной собственности, и в частности, к книгам – источнику знаний. Принять все меры по возвращению в библиотеку, не сданные до сего времени, книги. Контроль за выполнением возложить на заместителя по материальной части и завуча.»
У1973 році училище переїжджає у новий корпус по вулиці Пушкінській, 87 де бібліотека розташовується у спеціальному приміщенні для бібліотеки з абонементом, читальною залою, книгосховищем.
Зараз бібліотека – переможець професійних конкурсів:
– у 2003 році за результатами обласного конкурсу-акції «Розвиток бібліотеки – інвестиції в інтелектуальний потенціал навчального закладу» бібліотека зайняла 3-тє місце;
у 2008 році – переможець І етапу Всеукраїнського конкурсу «Бібліотекар професійно-технічного навчального закладу 2008 року» в номінації «Бібліотекар міських професійно-технічних навчальних закладів»;
– у 2008 році за результатами Всеукраїнського конкурсу «Бібліотекар професійно-технічного навчального закладу 2008 року» – ІІ місце у номінації «Бібліотекарі міських професійно-технічних навчальних закладів»
– у 2010 році – лауреат І етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу «Роль бібліотеки професійно-технічного навчального закладу у формуванні професійної компетентності робітничих кадрів» в номінації «Бібліотекарі ПТНЗ»;
– у 2010 році за результатами Всеукраїнського огляду-конкурсу «Роль бібліотеки професійно-технічного навчального закладу у формуванні професійної компетентності робітничих кадрів» – переможець, нагороджена Дипломом І ступеня.
З 2000 року бібліотекою завідує Кохно Є.І., яка неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами та Дипломами: Міністерства освіти і науки України (2003, 2008 рік); Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, Відділення змісту професійно-технічної освіти (2008 рік, 2010 рік); Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації (2006-2007 рік); Науково-методичного центра професійно-технічної освіти у Харківської області (2003, 2008 рік, 2010 рік); Професійного ліцею машинобудування.
Структура бібліотеки:   абонемент – площа 15,7 кв.м;
читальна зала – площа 65,8 кв.м на 50 місць;
книгосховище – площа 48,6 кв.м
Фонд на 1.01.2009 р. – 35368 екземплярів.
Тематика комплектування – перелічити основні розділи:  загальноосвітні предмети, спеціальна література по машинобудуванню, педагогіка та методика викладання.
Види документів:  книги, газети, журнали, нормативно-технічні документи, оптичні документи (аудіо
компакт-диски, відео компакт-диски, CD-ROM, DVD-ROM).
Склад фонду за мовами і їх кількість:  Російська та українська (6603 екз. примірників та 4680  художньої літератури), є, також, невелика кількість підручників з англійської та німецької мови (268 примірників).
Каталоги – Електронний каталог (створюється).
Картотеки: