Бібліотечний урок «Клип, комикс, инфографика… Глобальное изменение информации клиповое мышление»

31 жовтня 2016 року у читальному залі бібліотеки Харківського професійного ліцею машинобудування у рамках предметного тижня «Інформація, інформатика та інформаційні технології» провідним бібліотекарем ліцею Кохно Є.І. було проведено бібліотечний урок «Клип, комикс, инфографика… Глобальное изменение информации: клиповое мышление». На уроці були присутні учні 1-2 курсу, викладачі та майстри виробничого навчання.

Поштовхом для проведення бібліотечного уроку стали статті: «Кліп, комікс, інфографіка… Виклик часу. Фрагментарність мислення та її наслідки» та «Про “клипове мислення” – феномен, що з’явився в епоху комп’ютерів і гаджетів», які були надруковані у періодичному виданні «Краєзнавство. Географія. Туризм» у розділі «Дискусійний клуб».

Під час уроку присутні узнали про те, що у наш швидкоплавний час життя суспільства нагадує відео кліп: вся інформація, яку ми отримуємо щосекундно  – схожа на новини телебачення; що надмірне використання комп’ютерів у навчальному закладі не лише не поліпшує показники академічної успішності учнів, а навіть гальмує роботу на уроках (за даними доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку – OECD). «Кліпове» мислення – це наше сьогодення, але треба пам’ятати, що «ті, хто пішов по лінії кліпового мислення, елітою вже ніколи не стануть» (Рада Грановська), і тільки поєднання кліпового  та послідовного, текстового отримання інформації може бути корисним для розвитку людини та суспільства.

До бібліотечного уроку була підготовлена однойменна презентація та демонструвалися уривки документального фільму «Клиповое мышление».

20161031_082744

з рубрики: Новини

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*